top of page

Uygulamalarımız

Sizin için en doğru fizyoterapi uygulamalarını detaylı bir fiziksel değerlendirme ile belirliyoruz. Çanakkale'deki en doğru, en modern ve en güncel fizyoterapi yaklaşımlarıyla siz değerli danışanlarımıza hizmet verirken, sizleri kısa sürede eski sağlığınıza kavuşturmak en önemli hedeflerimizdendir.

çanakkale fizyoterapi

Manuel Terapi

Özel teknikler içeren ve elle uygulanan bir yaklaşımdır. Kronik ağrıları azaltmayı, kemiksel deformiteleri düzeltmeyi ve kas ve fasya sistemlerindeki problemleri çözmeyi amaçlayan ve egzersizle birleştirildiğinde etkisi yüksek bir yaklaşımdır.

Ortopedik Rehabilitasyon

Kas-iskelet sistemindeki rahatsızlıkların neden olduğu bozuklukların ve fonksiyon kayıplarının ortadan kaldırılmasının hedeflendiği fizyoterapi alanıdır.Kas, tendon, bağ yaralanmaları ve kırık sonrası fizyoterapi, ameliyat sonrası fizyoterapi, skolyoz terapisi için kişiler uygun programlara alınır.

çanakkale fizyoterapi
çanakkale fizyoterapi

Nörolojik Rehabilitasyon

Sinir hasarına bağlı oluşan nörolojik rahatsızlıklara sahip yetişkinler ve çocuklar için uygulanan yöntemleri içerir. Hangi durumlarda kişiler nörolojik rehabilitasyona ihtiyaç duyar?

  • Felç (İnme)

  • Parkinson

  • MS

  • Alzheimer-Demans

  • Kas distrofisi

  • Denge Bozukluğu

  • Serebral Palsi

  • ALS

  • Gullian-Barre Sendromu

Ameliyat Sonrası Fizyoterapi

Genellikle ortopedik cerrahiler sonrasında uygulanan post-op fizyoterapi ve rehabilitasyon, kişilerin ameliyat sonrasında daha hızlı bir şekilde eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Ameliyat sonrası fizyoterapideki amaçlarımız, ağrıyı azaltmak, kas ve tendonlarda yapışıklık oluşmasını önlemek, normal eklem hareket açıklığını ve kas gücünü ameliyattan önceki seviyeye çıkarmaktır. Kişiye özel hazırlanan doğru rehabilitasyon programları sayesinde kişiler eski fonksiyonlarına ve yaşam kalitelerine kavuşabilirler.

çanakkale fizyoterapi
çanakkale fizyoterapi

Sporcu Rehabilitasyonu

Spor sırasında yaralanan kişilerin mümkün olan en kısa süre  içinde, yaralanma öncesi performans düzeylerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla uygulanan fizyoterapi programıdır.

Klinik Pilates

Özellikle rehabilitasyon amaçlı olmak üzere yeniden hizalanma, postür düzeltimi, omurgayı desteklemek ve güçlendirmek amaçlı geliştirilen bir metottur.Sağlıklı kişiler de fizyoterapist eşliğinde kilo kaybı, esnekliği artırmak, denge ve koordinasyonu geliştirmek amacıyla klinik pilates yapabilirler.

çanakkale fizyoterapi
çanakkale fizyoterapi

Gebelik Pilatesi

Hamilelik süreci ve doğum sonrası süreç boyunca vücutta meydana gelen fizyolojik, biyomekanik ve postüral değişiklikler göz önünde bulundurularak düzenlenen ve uygulanan pilates programıdır.

Evde Fizyoterapi

Özellikle yatağa bağımlı olan ya da hareket kabiliyetini yitirmiş olan kişilerin fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamalarını yaptırmak için sağlık kuruluşlarına ulaşması zor bir süreçtir. Fizyo Artros ailesi olarak bizler Çanakkale’ de fizyoterapi önündeki engelleri kaldırıp fizyoterapiye ihtiyacı olan kişilere evde fizyoterapi hizmeti sunmaktayız.
çanakkale fizyoterapi
bottom of page